Dozowniki celkowe

Dozowniki celkowe

Dozownik celkowy jest urządzeniem odbierającym pyły i materiały sypkie z filtrów, odpylaczy cyklonowych oraz silosów. W takim przypadku pełni rolę śluzy obrotowej.


Po dokładnym określeniu parametrów pracy i dobraniu właściwego napędu, może także pełnić rolę dozownika dozującego ustaloną ilość materiału.

BUDOWA KORPUSU

Korpus jest konstrukcją spawaną wykonaną ze stali S355, AISI 304, Cała konstrukcja korpusu poddawana jest obróbce skrawającej na wytaczarce CNC, dzięki temu produkowane przez nas dozowniki celkowe charakteryzują się dużą szczelnością i bezawaryjnością.

BUDOWA KORPUSU
WIRNIK

Wirnik z 8 stalowymi łopatkami. Łopatki te mogą być zakończone stalowymi listwami regulacyjnymi lub nakładkami gumowymi. Wirnik z łopatkami zakończonymi nakładkami gumowymi stosuje się w przypadku, gdy w pyle mogą znaleźć się większe elementy (cząstki), które mogłyby zablokować wirnik. Dozownik celkowy może występować także w wersji tnącej. W takim przypadku łopatki osadzone są na wirniku skośnie i zakończone są naostrzonymi listwami, które pełnią rolę noży współpracujących z przeciw nożem mocowanym do korpusu.

WIRNIK